Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
Bu sözleşme E BIZE Sanal Mağazacılık Pazarlama LTD. ŞTİ. ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda  Satış Sözleşmesidir.

Madde - 1
İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptıı, aşaıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
Madde - 2
SATICI BİLGİLERİ
Bize Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti
Madde - 3
 ALICI BİLGİLERİ
Tüm üyeler: E BIZE Sanal Mağazacılık Pazarlama LTD. ŞTİ. firmasının e-ticaret mağazası  bizeonline.com'a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).
Madde - 4
 SÖZLEŞME KONUSU VE BİLGİLERİ
Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden deişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5
 GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
 5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcınin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek işe, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
5.4  SATICI , sözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimati için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmiş olmasi ve satiş bedelinin alıcınin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmiş olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir işe, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.
5.6 - Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartinin alıcınin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkişiz kişilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendişi veya satiş sözleşmesinde belirttigi kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 işgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadir. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.
 5.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez işe, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile degiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. alıcınin siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde alıcıya ait kredi karti fişinin iptali ve ilgili tutarin alıcınin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapilan işlem elektronik posta araciligi ile ALICIya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz.
5.8 - ALICI ve/veya ALICInin teslimat yapilmasi iştedigi kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arizali veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya degiştirme işleminin yapilmasi için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafinin teslim aldigi tarihten baslayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafindan karsilanir. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolmasi halinde, ALICI teslim almiş oldugu ürünü ilgili servişine götürmek zorundadir.
 5.9- İş bu sözleşme, alıcı tarafindan elektronik olarak onaylandiktan(üyelik gerçeklestirikdikten sonra) bizeonline.com adresine ulastirildiktan sonra geçerlilik kazanir.
 Madde - 6
CAYMA HAKKI:
alıcı, sözleşme konusu ürürünün kendişine veya gösterdigi adresteki kişi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamiş ve ambalajinin zarar görmemiş olmasi sarttir. Bu hakkınkullanilmasi halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi ile satiş faturasi aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInin kredi karti hesabina iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasinin aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergişi ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrica, niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgişayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamiş, bozulmamiş ve ürünün kullanilmamiş olmasi sartina baglidir.
Madde - 7
 YETKİLİ MAHKEME:
İş bu sözleşmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInin veya SATICInin yerlesim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERI yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.